سبزیجات جهان و مکان کاشت آن ها


گوجه گیلاسی
گوجه گیلاس بهترین تولید گیاهی در خاورمیانه است ، اسرائیل یکی از عمده ترین تولید کننده گان این محصول در جهان است. آنها سرشار از لیکوپن هستند که با بیماری ها مقابله می کنند و حاوی رادیکال های آزاد در بدن هستند. آنها همچنین حاوی ویتامین C ، A ، E و پتاسیم هستند. گوجه فرنگی به عنوان غذایی که برای قلب مفید است و ممکن است سلامتی قلب را فوق العاده تقویت کند ، مورد تشویق قرار گرفته است. این مواد را تقریباً برای طعم و مزه خوبش به هر چیزی اضافه کنید ، گوجه گیلاسی معمولاً شیرین تر است و به یک سس سالاد، شیرینی و یا به سس ماکارونی شیرینی اضافه می کند. آنها همچنین در مجموعه ای از رنگ ها تولید می شوند.

سیب زمینی های شیرین
سیب زمینی شیرین یک سبزی ریشه ای است که حاوی ویتامین A ، ویتامین C و B-6 ، پتاسیم ، بتاکاروتن است و از نظر کالری مناسب است. ویتامین و ترکیبات معدنی برخی از آنها به تقویت بینایی ، جلوگیری از سرطان کمک می کنند ، به کسانی که دیابت دارند کمک می کنند زیرا دارای فیبر زیادی هستند اما قند کمی دارند که می تواند به تنظیم سطح قند کمک کند. کافی است یک پوست سیب زمینی شیرین را بپزید و در کنار سایر سبزیجات یا پروتئین سرو کنید ، همچنین می توانید آن را به سالاد اضافه کرده یا با پنیر کوک دوغ کنید. چین بزرگترین منطقه پرورش سیب زمینی شیرین است. این یک ماده اصلی در رژیم های غذایی بسیاری از افراد محلی است.

چغندر
چغندر به عنوان یک غذای فوق العاده خوب شناخته می شود ، مردم آن را می خورند و آن را کباب می کنند. چغندر به بهبود سلامت قلب معروف و همراه با نیترات های سالم برای قلب است. مطالعات و تحقیقات ثابت کرده است که فشار خون را کاهش می دهد و ممکن است به کاهش علائم نوروپاتی دیابتی کمک کند ، این یک مسئله عصبی است که ناشی از دیابت است. چغندر غنی از فولات و پتاسیم است. چغندرها از اروپای مدیترانه ای نشأت گرفته اند و اگرچه مناطق بزرگتری مانند چین و آمریکا پیشگام تولید هستند اما بهترین منطقه هنوز منطقه مدیترانه است.

اسفناج
بسیاری از مردم این سبز برگ را دوست دارند یا از آن متنفر هستند. این سبز برگ شامل آهن ، کلسیم ، آنتی اکسیدان ، منیزیم ، ویتامین C ، فولات و ویتامین K. است. اسفناج بسیار کم کالری است. این ویتامین ها و مواد معدنی باعث بهبود قدرت استخوان ، تقویت قلب سالم ، کمک به عملکرد عضلات و اعصاب و همچنین پایین آمدن فشار خون می شوند. اسفناج را می توان در سالاد ، اسموتی ، ساندویچ و حتی سوپ یا ماکارونی قرار داد. ایالات متحده یکی از بزرگترین مناطق کشاورزی اسفناج است.


دسته : جهانگردی 3/5.00
کلیه حقوق وبسایت glp.ir متعلق به تیم طرح زندگی خوب است.