هر آنچه که درباره حمام کودک خود باید بدانید


زمان حمام بخشی سرگرم کننده و (البته) ضروری از برنامه روزمره هر کودک است و فرصتی مناسب برای برقراری ارتباط با کودک شما است. زمانی از روز است که آنها می توانند آب به اطراف بپاشند و از آن لذت ببرند. این فرصتی شگفت انگیز برای شماست تا با آنها تعامل کنید ، با آنها صحبت کنید ، با هم بخندید ، بازی کنید و ارتباط چشمی برقرار کنید.
همچنین این یک روش عالی برای یادگیری اهمیت یک روتین و تفاوت بین زمان روز و زمان خواب به کودک است. البته ، برای بسیاری از والدین تازه وارد ، استحمام نوزاد تازه وحشتناک است.
زمان حمام چه مدت باید باشد؟ دمای مناسب حمام چقدر است؟ خوب ، مسلماً مهم است که حمام در دمای راحتی قرار داشته باشد که خیلی سرد نباشد و همچنین خیلی گرم نباشد.
اضطراب والدین امری واقعی است و طبیعی است که قبل از فهمیدن روش صحیح حمام ، کمی استرس داشته باشید. نگران نباشید ، این کاملا طبیعی است و بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که خود را به دانش مسلح کنید و تمرین کنید.
دمای مناسب برای حمام یک محیط مناسب برای اطمینان از امنیت و راحتی کودک شما است. می توانید حدود 100 درجه فارنهایت یا کمی بیشتر هدف بگیرید ، اما قطعاً آن را زیر 120 درجه نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که اتاقی که در آن قرار دارید نیز گرم و راحت باشد.
اگر می خواهید از هرگونه اتفاق ناگواری جلوگیری کنید ، می توانید ترموستات خانه خود را تنظیم کنید تا آبگرمکن خود را زیر 120 درجه نگه دارد. همچنین دستگاه های ضد جوش وجود دارند که می توانند به شیرهای آب و دوش متصل شوند و به شما کمک کنند.
با استفاده از دماسنج می توانید دمای آب را بررسی کنید. دماسنج دیجیتال زیادی در دسترس است. وان های مخصوص کودک نیز وجود دارند که دارای دماسنجهایی هستند. همچنین می توانید آب را با آرنج یا مچ دست خود آزمایش کنید.
هنگام پر کردن وان اطمینان حاصل کنید که خیلی زیاد نیست. یک راهنمای خوب این است که وان را با دو اینچ آب پر کنید. برخی تحقیقات نشان داده اند که پوشاندن نوزادان تا شانه های خود در آب باعث گرم نگه داشتن آنها می شود. همچنین می توانید هر چند وقت یکبار روی بدن آنها آب بریزید تا به آنها کمک کند تا گرم و راحت بمانند.
همیشه کودک خود را در تمام مدت حمام ایمن اما راحت نگه دارید ، مخصوصاً وقتی که اطرافش آب پاشیده است. هرگز کودک خود را حتی در حد نیم ثانیه در وان تنها نگذارید. این یک خطر بزرگ برای غرق شدگی است ، زیرا نوزادان می توانند حتی در یک اینچ آب هم غرق شوند.
پس حمام چقدر باید طول بکشد؟ نوزادان در ابتدا فقط به یک حمام پنج تا ده دقیقه ای احتیاج دارند. آب گرم در واقع می تواند پوست آنها را تحریک کند ، بنابراین از ده دقیقه بیشتر حمام نکنید.
نکته دیگر گرم کردن حوله در خشک کن (اما نه خیلی گرم!) قبل از خشک کردن کودک است.


دسته : آموزش و تربیت 5/5.00
کلیه حقوق وبسایت glp.ir متعلق به تیم طرح زندگی خوب است.