ده فیلم برتر آخرالزمانی که باید دید

این روزها جهان درگیر اخبار ویروس کرونا است. ویروسی که هزاران نفر از مردم سراسر جهان را درگیر خود کرده و حتی توانسته بسیاری را به کام مرگ بکشاند. کشورهای مختلفی محدودیت‌های مسافرتی ایجاد کرده‌اند و بسیاری از شهرهای جهان قرنطینه شده‌اند. اخبار ویروس کرونا، یادآور روزهای آخرالزمانی فیلم‌های سینمایی و رمان‌های علمی تخیلی است.
اگرچه فیلم‌های آخرالزمانی باورکردنی نیستند اما همیشه داستان‌های جذابی برای روایت‌کردن دارند. بنابراین به نظر نمی‌رسد ویروس کرونا توانایی آن را داشته باشد تا به اندازه یک رمان آخرالزمانی، میلیون‌ها انسان را به کام مرگ بکشاند. اما پرسش اصلی این است که آیا همه فیلم‌های آخرالزمانی با تکیه بر داستان‌های هیجان‌انگیزشان می‌توانند واقعا ترسناک هم باشند؟ به نظر نمی‌رسد این پرسش پاسخ مثبتی داشته باشد. بیشتر فیلم‌های آخرالزمانی نمی‌توانند فضای به بن‌بست‌رسیده‌ی خود را تشریح کنند. پس انتخاب یک فیلم آخرالزمانی که واقعا هیجان‌انگیز و جذاب باشد، کمی دشوار است.
در ادامه می‌توانید جذاب‌ترین فیلم‌های آخرالزمانی را بررسی کنید. آثاری که با تماشاگرشان صادق هستند و البته که داستان احمقانه‌ای ندارند.

۱ از ۱۰ : یک مکان ساکت A Quiet Placeنمره منتقدان: ۹۵ از ۱۰۰
این فیلم که در سال ۲۰۱۸ اکران شد، داستانش را در حوالی سال ۲۰۲۰ روایت می‌کند. بسیاری از انسان‌های کره زمین به وسیله موجودات بیگانه نابود شده‌اند. این موجودات بینایی ندارند و تنها با کمک صداها می‌توانند شکارشان را پیدا کنند. با ایجاد کوچک‌ترین صدایی، این موجودات پیدا می‌شوند. خانواده آبوت اما این بحران را مدیریت می‌کنند. لی آبوت و همسرش اِوِلین با دقت و وسواس از یک دختر ناشنوا و دو پسر کوچکشان مراقبت می‌کنند. اما ۸۲ روز پس از آغاز بحران سکوت، صدایی ناخواسته همه چیز را به هم می‌ریزد.


دسته : 4.5/5.00

۱ از ۱۰
< بعدی


کلیه حقوق وبسایت glp.ir متعلق به تیم طرح زندگی خوب است.