قیمت (دلار)تفییرعنوان
38751.811.91%Bitcoin BTC
2093.090.14%Ethereum ETH
1.000.03%Tether USDt USDT
229.700.32%BNB BNB
0.610.26%Ripple XRP

هشدار پزشکان درباره پیامدهای سیگارهای الکترونیکی


مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 5 ثانیه
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 5 ثانیه
یکی از انجمن‌های رسمی پزشکان در ایالت «نوردراین وستفالن» در آلمان خواستار ممنوعیت یا محدودیت فروش سیگارهای الکترونیکی (سیگار برقی) شد.
هشدار پزشکان درباره پیامدهای سیگارهای الکترونیکی
هشدار پزشکان درباره پیامدهای سیگارهای الکترونیکی به نقل از دویچه‌وله، آمارها حاکی از آن است که تنها بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ میلادی فروش سیگارهای الکترونیکی به ویژه انواع یکبار مصرف آن در آلمان ۴۰ درصد افزایش یافته است و افزایش مصرف این سیگارها و همچنین پیامدهای زیان‌بار آن برای سلامتی شهروندان بر نگرانی‌ها در زمینه افزایش مصرف دخانیات در آلمان افزوده است.  اکنون رئیس انجمن رسمی پزشکان در منطقه نوردراین در آلمان هشدار می‌دهد که شکل سیگارهای برقی و رنگ‌های متنوع آنها باعث شده تا این کالای مضر برای سلامت انسان و محیط زیست به ویژه در میان جوانان از محبوبیت قابل‌توجهی برخوردار شوند؛ سیگارهایی با شکل ظاهری فریبنده که عمدتا مصرف‌کنندگان جوان را به عنوان هدف فروش خود در نظر گرفته است. انجمن رسمی پزشکان منطقه نوردراین بر این عقیده است که بهترین راه برای جلوگیری از مصرف سیگارهای الکترونیکی، ممنوعیت فروش یا تعیین محدودیت‌های مشخصی برای فروش این سیگارها است. وزیر محیط زیست آلمان نیز ماه سپتامبر گذشته گفته بود که تصمیم دارد از ممنوعیت سیگارهای الکترونیکی یکبار مصرف در اتحادیه اروپا حمایت کند. مقامات آلمان می‌گویند که سیگارهای الکترونیکی، همچنین آسیب قابل‌ توجهی برای محیط زیست به همراه دارند چراکه اغلب مصرف‌کنندگان به اشتباه این سیگارها را در میان زباله‌های خانگی دور می‌اندازند؛ موضوعی که زیان مضاعفی را برای محیط زیست به دنبال دارد. این سیگارها را پس از مصرف نمی‌توان مجددا شارژ کرد و از این‌رو حتما باید دور انداخته شوند که همین مساله، به تولید بیشتر زباله‌های الکترونیکی می‌انجامد. منبع: ايسنا


مصرف سیگار سیگار الکترونیکی دسته : سلامت اندام و زیبایی

هشدار پزشکان درباره پیامدهای سیگارهای الکترونیکی
4.0 (2)


میشه مطلب کاملتری بذارید. ممنون میشم

1402/08/30 5 · Reply


خسته نباشید. عالی

1402/08/30 3 · Reply

طرح زندگی خوب

درباره ما

طرح زندگی خوب، پرتال جامعی است که در اکثر حوزه های مرتبط با کیفیت زندگی، به ارائه خدمات آنلاین و تولید محتوی می پردازد. هدف این سامانه، ایجاد فرصت های بهبود در کیفیت زندگی فارسی زبانان بویژه ایرانیان عزیز می باشد.

عضویت در خبرنامه
عضویت

کلیه حقوق وبسایت glp.ir متعلق به تیم طرح زندگی خوب است.