قیمت (دلار)تفییرعنوان
38751.811.91%Bitcoin BTC
2093.090.14%Ethereum ETH
1.000.03%Tether USDt USDT
229.700.32%BNB BNB
0.610.26%Ripple XRP

بهترین تکنیک‌های درس خواندن که باید بدانید


مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 28 ثانیه
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 28 ثانیه
بسیار از این ور و آنور می شنویم که فلانی با تکنیک های خاصی درس می خواند یا روش های مطالعاتی او منحصر بفرد است.
بهترین تکنیک‌های درس خواندن که باید بدانید
شما هم می توانید از تکنیک های جواب داده و موفق مطالعاتی بهره ببرید. در این پست شما را با ساده‌ترین نکات یک مطالعه کارآمد آشنا خواهیم کرد. بهترین تکنیک های درس خواندن را در مطلب زیر مطالعه کنید. 

۱.تکنیک فاینمن: 

تکنیک فاینمن که توسط فیزیکدان ریچارد فاینمن توسعه یافته است، یک استراتژی یادگیری است که به شما کمک می کند تا مفاهیم پیچیده را به درستی درک کنید. من شما را تشویق می‌کنم که یک مفهوم را انتخاب کنید، آن را به شخص دیگری آموزش دهید، شکاف‌های درک خود را شناسایی کنید، و مرور و ساده‌سازی کنید. با تفکیک و توضیح موضوع به زبان ساده، می توانید موضوع‌هایی را که نیاز به کاوش بیشتر دارند را کشف کنید. 

 ۲. تکرار فاصله و یادآوری فعال:

 توصیه می کنم از دو تکنیک قدرتمند تقویت حافظه استفاده کنید. تکرار فاصله دار شامل بررسی اطلاعات در فواصل زمانی فزاینده برای تقویت ماندگاری طولانی مدت است. از سوی دیگر، یادآوری فعال مستلزم بازیابی اطلاعات از حافظه بدون تکیه بر یادداشت ها است. این روش ها یادگیری را بهینه می کنند و به تقویت دانش کمک می کنند. 

 ۳. شریک درسی:

 پیشرفت خود را با یک شریک مسئولیت پذیر، شخصی که اهداف شما را به اشتراک می گذارد و شما را در مسیر درست نگه می دارد، افزایش دهید. پیشنهاد می‌کنم با یک همکلاسی یا دوست درس‌خوان هم‌پیمانی کنید. با مسئول دانستن یکدیگر، با تعلل مبارزه می‌کنید، با انگیزه می‌مانید و به سمت اهداف خود پیشرفت خواهید کرد.  

۴. پاور نپ: 

از قدرت یک چرت کوتاه استفاده کنید! من یک چرت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه ای برای شارژ انرژی و افزایش بهره وری توصیه می کنم. فقط مراقب باشید که چرخه خواب خود را مختل نکنید.  ۵. کار عمیق جادوی کار عمیق، وضعیت بهره وری متمرکز و بدون حواس پرتی را کشف کنید. حواس پرتی را حذف کنید، به کارهایی بپردازید که نیاز به تمرکز شدید دارند، و شاهد بهبود کیفیت کار خود باشید، که به شما امکان می دهد در زمان کمتری کارهای بیشتری انجام دهید. منبع: خبر فوری


تکنیک های مطالعه تکنیک های درس خواند کنکور دسته : آموزش و پرورش

بهترین تکنیک‌های درس خواندن که باید بدانید
3.5 (2)


خیلی خوب بود

1402/08/29 5 · Reply


درود و سپاس بیکران. دمتون گرم

1402/08/29 2 · Reply

طرح زندگی خوب

درباره ما

طرح زندگی خوب، پرتال جامعی است که در اکثر حوزه های مرتبط با کیفیت زندگی، به ارائه خدمات آنلاین و تولید محتوی می پردازد. هدف این سامانه، ایجاد فرصت های بهبود در کیفیت زندگی فارسی زبانان بویژه ایرانیان عزیز می باشد.

عضویت در خبرنامه
عضویت

کلیه حقوق وبسایت glp.ir متعلق به تیم طرح زندگی خوب است.