قیمت (دلار)تفییرعنوان
38751.811.91%Bitcoin BTC
2093.090.14%Ethereum ETH
1.000.03%Tether USDt USDT
229.700.32%BNB BNB
0.610.26%Ripple XRP

آشنایی عمومی با انواع الکتروموتورهای صنعتی


مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه و 29 ثانیه
مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه و 29 ثانیه
الکتروموتورها کاربردهای گسترده‌ای در مصارف خانگی و صنعتی دارند؛ از آن‌ها می‌توان در سیستم تهویه مطبوع در خانه یا کمپرسور هوا در کارخانه صنعتی استفاده نمود.
آشنایی عمومی با انواع الکتروموتورهای صنعتی
بنابراین، اگر در مورد انواع الکتروموتورها اطلاعات داشته باشید، سیستم خود را بهتر درک می‌کنید و کنترل بهتری بر عملکرد آن خواهید داشت. خرید بهترین الکتروموتورهای ایرانی و خارجی برای تجهیزات صنعتی 

گزینه‌های زیادی برای خرید بهترین الکتروموتورهای ایرانی و خارجی در بازار وجود دارند که با توجه‌ به نیاز خود می‌توانید خریداری کنید.

الکتروموتور چیست؟

الکتروموتور وسیله الکترومکانیکی محسوب می‌شود که انرژی الکتریکی را دریافت کرده و آن را به حرکت یا انرژی مکانیکی تبدیل می‌کند. این حرکت بیشتر به شکل چرخشی است. جریان الکتریکی یک میدان مغناطیسی را القا می‌کند و آنچه در الکتروموتور اتفاق می‌افتد ایجاد یک حرکت چرخشی عمود بر جهت جریان و میدان مغناطیسی است.

کاربردهای الکتروموتورها

در خرید بهترین الکتروموتورهای ایرانی و خارجی باید نوع کاربردی که دارند و نیازی که برطرف می‌کنند را حتما در نظر بگیرید. باید گفت، الکتروموتور را می‌توان برای مصارف خانگی استفاده کرد، به ‌عنوان مثال، وسایل برقی مانند تهویه مطبوع، جاروبرقی، پنکه، غذاساز و... همگی از نیروی چرخشی الکتروموتورها به‌ روش خاص خود استفاده می‌کنند یا حتی در اسباب بازی‌ها با کنترل از راه دور کاربرد دارند. نسخه‌های پیچیده‌تر و بزرگ‌تر الکتروموتورها را می‌توان در خودروها یافت. الکتروموتورها به ‌طور گسترده‌ای برای کاربردهای صنعتی مانند کمپرسورهای گاز صنعتی، پمپ‌ها، وسایل نقلیه بالابر، میکسرها و غیره استفاده می‌شوند.  

روش‌های طبقه بندی الکتروموتورها

انواع الکتروموتورها را به روش‌های مختلفی طبقه‌بندی می‌کنند. یکی از راه‌های طبقه‌بندی براساس محفظه‌های آنها خواهد بود. موتورهای ضدقطره باز (ODP) مناسب برای کاربردهای مناسب محیط‌های خشک و داخلی وجود دارد که نسخه پیشرفته آن موتورهای محافظت شده در آب‌وهوا با پیکربندی محفظه WP1 یا WP2 هستند. قبل از خرید بهترین الکتروموتورهای ایرانی و خارجی باید در مورد انواع آن‌ها بررسی‌های لازم و دسته‌‌ای که در آن قرار می‌گیرند، انجام شود تا گزینه مناسب‌تری را انتخاب کرد. موتورهای ضدانفجار (Ex) نیز وجود دارند که در مناطق خطرناک با احتمال انفجار به‌دلیل وجود مقداری مایعات انفجاری، گردوغبار و غیره در منطقه مورداستفاده قرار می‌گیرند. با این وجود، الکتروموتورها معمولا بر اساس منبع انرژی آنها در دو دسته AD و DC طبقه‌بندی می‌شوند. موتورهای AC به دو دسته تک فاز و سه فاز تقسیم می‌شوند. موتور تک فاز می‌تواند به توانی در حدود 3 کیلووات برسد که از منبع تغذیه تک فاز تأمین می‌شود. این مورد برای کاربردهای خانگی و تجاری است. از طرف دیگر موتور سه فاز می‌تواند تا حدود 300 کیلووات برق تولید کند.    

معرفی بهترین برندهای الکتروموتور ایرانی

زمانی که می‌خواهیم اقدام به خرید بهترین الکتروموتورهای ایرانی و خارجی کنیم ابتدا بهتر است مدل‌های داخلی را بررسی کنیم. آگما به آدرس https://agmacorp.com  اطلاعات خوبی ارائه می‌دهد. بهترین الکتروموتورهای خارجی عبارتند از:

الکتروموتور موتوژن

الکتروموتور موتوژن از بهترین و باکیفیت‌ترین برندهای تولیدی داخلی محسوب می‌شود. این برند توانسته است استاندارهایی مانند ایزو 9001 و 9002، CE و گواهینامه صلاحیت آزمایشگاهی ISO/IEC 17025 را دریافت کند. الکتروموتور موتوژن با توجه‌به نوع موتور، سایز فریم، توان، ولتاژ و وزن در انواع مختلفی تولید می‌شود. ویژگی که الکتروموتور سه فاز را از انواع دیگر متفاوت می‌کند، جنس فریم است که از آلومینیوم ساخته خواهد شد. انواع الکتروموتوژن عبارتند از:
 • سه فاز در دورهای متفاوت 750، 1000، 1500 و 3000
 • سه فاز آلومینیومی
 • سه فاز چدنی
 • تک فاز (صنعتی)
 • تک فاز رله‌ای در دورهای 1500 و 3000
 • تک فاز کلاچ دار در دورهای 1500 و 3000

الکتروموتور الکتروژن

الکتروموتور الکتروژن یک محصول باکیفیت بالای داخلی با استاندارد IEC است. این نوع الکتروموتور به‌صورت سه فاز (پوسته آلومینیومی و چدنی) و تکفاز (تک‌خازن و دوخازن) تولید می‌شود. مدل آلومینیومی در اندازه‌های سایز 63 تا 160 و چدنی از  180 تا 315 در بازار موجود هستند. مدل سه فاز الکتروموتورهای الکتروژن در دو درجه IE1 و IE2 تولید می‌شوند. شرکت الکتروژن اولین تولیدکننده الکتروموتورهای با کارایی و بهره‌وری بالا است. 2

معرفی بهترین برندهای الکتروموتور خارجی

بهترین الکتروموتورهای خارجی عبارتند از:

هیتاچی گزینه‌ای عالی هنگام خرید بهترین الکتروموتورهای ایرانی و خارجی

در سال 1914، هیتاچی اولین سازنده الکتروموتورها صنعتی بود. امروزه هیتاچی پیشرفته‌ترین محصولات از کوچکترین میکروموتورها تا بزرگترین موتورهای موجود در سراسر جهان را تولید می‌کند. الکتروموتورهای هیتاچی بی‌صدا و با لرزش کم هستند و از مهندسی به کمک کامپیوتر در تولید آن‌ها بهره گرفته شده است. الکتروموتورهای هیتاچی به‌دلیل توسعه مداوم از دقت و عملکرد بالا برخوردار هستند. این موتورها در انواع تک فاز و سه فاز تولید می‌شوند.

الکتروموتورهای WEG

شرکت  WEGیک شرکت برزیلی است که در تولید الکتروموتورها تخصص دارد و به‌دلیل محصولات باکیفیت و فناوری نوآورانه خود شهرت دارد. بهترین الکتروموتور WEG به‌طور گسترده در صنایع مختلف برای کاربردهایی مانند پمپ‌ها، فن‌ها، کمپرسورها و غیره استفاده می‌شوند.

الکتروموتورهای زیمنس

در خرید بهترین الکتروموتورهای ایرانی و خارجی این نکته را در نظر بگیرید که الکتروموتورها زیمنس مترادف با کیفیت، نوآوری و بالاترین راندمان هستند. طیف کاملی از موتورهای صنعتی دراین کارخانه تولید می‌شود: از الکتروموتورها استاندارد تا سروموتورها برای کاربردهای کنترل حرکت تا موتورهای ولتاژ بالا و DC. انواع مختلفی از الکتروموتورها زیمنس وجود دارد که عبارتند از:
 • موتورهای جریان مستقیم (DC)
 • موتورهای جریان متناوب (AC)
 • سروو موتورها
 • استپر موتور
 • موتورهای القایی
 الکتروموتور دسته : صنعت

آشنایی عمومی با انواع الکتروموتورهای صنعتی
5.0 (2)


خوب و جامع

1402/08/26 5 · Reply


خسته نباشید میگم =)

1402/08/26 5 · Reply

طرح زندگی خوب

درباره ما

طرح زندگی خوب، پرتال جامعی است که در اکثر حوزه های مرتبط با کیفیت زندگی، به ارائه خدمات آنلاین و تولید محتوی می پردازد. هدف این سامانه، ایجاد فرصت های بهبود در کیفیت زندگی فارسی زبانان بویژه ایرانیان عزیز می باشد.

عضویت در خبرنامه
عضویت

کلیه حقوق وبسایت glp.ir متعلق به تیم طرح زندگی خوب است.