قیمت (دلار)تفییرعنوان
38751.811.91%Bitcoin BTC
2093.090.14%Ethereum ETH
1.000.03%Tether USDt USDT
229.700.32%BNB BNB
0.610.26%Ripple XRP

تصاویر جالبی از منزل شکوه السلطنه مادر مظفرالدین شاه


مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 10 ثانیه
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 10 ثانیه
در این پست تصاویر جالبی از منزل شکوه السلطنه مادر مظفرالدین شاه قاجار را با هم می بینیم.
تصاویر جالبی از منزل شکوه السلطنه مادر مظفرالدین شاه
همانطور که مشاهده خواهید کرد، هر کسی باشید و در هر شأن و شوکتی، در نهایت این زمین خاکی را ترک خواهید گفت و از ثروت و شکوه تان جز خاکستری باقی نمی ماند اگر مسئولید و یا سمتی در دستگاه دوران دارید دست از ظلم بر دارید که لااقل نامی نیک از شما باقی بماند.

قدری در مورد شکوه السلطنه

شکوه‌السلطنه (زاده ۱۲۵۲ه‍.ق –درگذشته ۱۳۰۹ه‍.ق)، ملکه ایرانی از دودمان قاجار؛ ایشان سومین همسر عقدی ناصرالدین شاه، مادر مظفرالدین شاه و دختر شاهزاده فتح‌الله میرزا شعاع‌السلطنه(سی و شمشمین پسر فتحعلی شاه) بود. پدرش فتح‌الله میرزا شعاع‌السلطنه پسر سی و ششم فتحعلی‌شاه قاجار و مادرش شهربانو خانم دختر ابراهیم‌خان قاجار قوانلو بود. او در دوازده سالگی به عقد ناصرالدین شاه درآمد. حاصل این ازدواج دو فرزند بود، نخست مظفرالدین‌میرزا و دیگر دختری به نام زینت‌الدوله که در نه ماهگی درگذشت. شکوه‌السلطنه در ولیعهد شدن فرزندش مظفرالدین‌شاه و نیز طلاق تاج‌الملوک، مادر محمدعلی‌شاه از مظفرالدین‌شاه، تأثیر داشت.[نیازمند منبع] شکوه‌السلطنه از زنان مقتدر دربار ناصرالدین‌شاه بود و خدمه اندرون او هریک صاحب نفوذ بودند. او گرچه در اندرون ناصری در تهران زندگی می‌کرد، اما بر امور دربار ولیعهد در تبریز نظارت خاص داشت. با شیوع بیماری آنفلونزا در سال ۱۳۰۹ هجری قمری، شکوه‌السلطنه نیز به این بیماری مبتلا شد. پزشکان فرنگی به تهران برای مداوای او فراخوانده شدند، اما شکوه‌السلطنه با استخاره مداوا توسط اطبای ایرانی را برگزید. او پس از سه ماه و با شدت گرفتن بیماری در سن پنجاه و هفت سالگی در تاریخ ۱۴ شوال ۱۳۰۹ درگذشت. جنازه شکوه‌السلطنه در سال ۱۳۲۳ هجری قمری به عتبات عالیات منتقل شد.
تصاویر جالبی از منزل شکوه السلطنه مادر مظفرالدین شاهتصاویر جالبی از منزل شکوه السلطنه مادر مظفرالدین شاهتصاویر جالبی از منزل شکوه السلطنه مادر مظفرالدین شاهتصاویر جالبی از منزل شکوه السلطنه مادر مظفرالدین شاهتصاویر جالبی از منزل شکوه السلطنه مادر مظفرالدین شاهتصاویر جالبی از منزل شکوه السلطنه مادر مظفرالدین شاه


شکوه السلطنه مظفرالدین شاه دسته : تاریخ

تصاویر جالبی از منزل شکوه السلطنه مادر مظفرالدین شاه
4.0 (2)


عالی بود

1402/08/26 5 · Reply


مطلب خوب و کامل

1402/08/26 3 · Reply

طرح زندگی خوب

درباره ما

طرح زندگی خوب، پرتال جامعی است که در اکثر حوزه های مرتبط با کیفیت زندگی، به ارائه خدمات آنلاین و تولید محتوی می پردازد. هدف این سامانه، ایجاد فرصت های بهبود در کیفیت زندگی فارسی زبانان بویژه ایرانیان عزیز می باشد.

عضویت در خبرنامه
عضویت

کلیه حقوق وبسایت glp.ir متعلق به تیم طرح زندگی خوب است.