قیمت (دلار)تفییرعنوان
38751.811.91%Bitcoin BTC
2093.090.14%Ethereum ETH
1.000.03%Tether USDt USDT
229.700.32%BNB BNB
0.610.26%Ripple XRP

سروش صحت و «کتاب باز» با سالنی پر در کانادا


مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 41 ثانیه
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 41 ثانیه
روز گذشته خبر اجرای #سروش_صحت در کانادا به سبک و سیاق برنامه #کتاب_باز منتشر شد، برنامه‌ای که مدیران دوره پیمان جبلی در تلویزیون آن را تعطیل کردند.
سروش صحت و «کتاب باز» با سالنی پر در کانادا
حالا این برنامه سروش صحت در شهر ونکوور کانادا برگزار و با استقبال ایرانیان هم مواجه شده است. یکی از حاضران در این جلسه توییت زده بود: «سروش صحت امروز در سالن اورگرین کوکیتلام، دو ساعت حرف زد و کتاب خواند و هیچ‌کس خسته نشد. «کتاب ‌باز» در این سوی کره زمین هم تأثیر عجیبی روی مخاطبانش گذاشته و آن‌ها را یک‌دل و مهربان کرده بود.» این برنامه روز ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان) برگزار شده بود و نکته جالب توجه این است که در تبلیغ آن نوشته شده بود: نشست صمیمی با سروش صحت به سبک برنامه «کتاب باز» و باز جالب است که سالن این اجرا به اصطلاح غربی‌ها سولد اوت (sold out) شده بود، یعنی تمام بلیت‌های آن فروخته شده است. تمام این قضایا فقط یک افسوس و حسرت به دنبال دارد که چرا مدیران کنونی تلویزیون برنامه‌ای را که با هدف ترویج و گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی بود را تاب نیاورده و تعطیل کردند در صورتی که تأثیرگذاری آن به حدی بوده است که حتی مخاطبان آن سوی کره زمین را هم به خود جذب کرده و برای یک اجرای آن بلیت می‌خرند. چرا برنامه‌ای که می‌توانست به مخاطبان مشتاق فرهنگ و هنر این همه لذت را بدهد باید تعطیل شود؟ خود سروش صحت هم در همین زمینه گفته: «وقتی برنامه‌ام را بدون هیچ توضیحی از تلویزیون حذف کردند، چه چیزی را باید پیگیری می‌کردم؟» پخش «کتاب باز» از سال ۱۳۹۹ دیگر ادامه پیدا نکرد و عاقبت بعد از کلی آسمون ریسمون بافتن تولید و پخش این برنامه از دستور کار تلویزیون خارج شد. همین الان از شبکه‌های مختلف تلویزیون برنامه‌های مختلفی با محوریت کتاب و کتاب‌خوانی در حال پخش است ولی هیچ‌کس از آن خبری ندارد و احتمالا فقط خود برنامه‌سازان و خانواده‌هایشان در جریان آن هستند. فروردین سال ۱۴۰۱ که خبر قطعی توقف «کتاب باز» منتشر شد سیدعبدالجواد موسوی در خبرآنلاین یادداشتی منتشر کرد و نوشت: «ظاهرا هفت - هشت ماهی است که برنامه «کتاب‌باز» پخش نمی‌شود و آن‌طور که من شنیده‌ام، به تواتر و از قول آدم‌های مورد اطمینان، مشکل برنامه، سروش صحت است. گیر داده‌اند به سروش صحت و باز آن‌طور که دوستان می‌گویند سروش صحت متهم است به روشنفکری و دوستان می‌خواهند به جای وی کسی مثل آقای یامین‌پور را جایگزین کنند که در زمره نیروهای ارزشی محسوب می‌شود.»


دسته : کتاب و ادبیات

سروش صحت و «کتاب باز» با سالنی پر در کانادا
5.0 (2)


چقدر خوب بود.ممنون

1402/08/24 5 · Reply


درود به روحتون =)

1402/08/24 5 · Reply

طرح زندگی خوب

درباره ما

طرح زندگی خوب، پرتال جامعی است که در اکثر حوزه های مرتبط با کیفیت زندگی، به ارائه خدمات آنلاین و تولید محتوی می پردازد. هدف این سامانه، ایجاد فرصت های بهبود در کیفیت زندگی فارسی زبانان بویژه ایرانیان عزیز می باشد.

عضویت در خبرنامه
عضویت

کلیه حقوق وبسایت glp.ir متعلق به تیم طرح زندگی خوب است.