قیمت (دلار)تفییرعنوان

افسرده اید؟ شاید کمبود ویتامین B12 دارید!


مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 4 ثانیه
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 4 ثانیه
ایسنا: اثرات منفی کمبود ویتامین B۱۲ قابل توجه است.
افسرده اید؟ شاید کمبود ویتامین B12 دارید!
این موضوع در زمینه جمعیت سالخورده که به مراقبت طولانی‌مدت نیاز دارند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که افسردگی و بی‌حالی می‌توانند نشانه‌ای از کمبود ویتامین B۱۲ باشند. کمبود ویتامین B۱۲ به راحتی با مکمل‌ها یا با تغییرات در رژیم غذایی برطرف می‌شود. بدن از ویتامین B۱۲ برای ساخت گلبول‌های قرمز و حفظ سلامت سیستم عصبی استفاده می‌کند و سایر علائم رایج کمبود ویتامین B۱۲ شامل تجربه ضعف عضلانی و یبوست است. بیش از نیمی از افراد شرکت‌کننده در این مطالعه کمبود ویتامین B۱۲ داشتند.
پروفسور هدر کلر، یکی از نویسندگان این مطالعه گفت: اثرات منفی کمبود ویتامین B۱۲ قابل توجه است. این موضوع در زمینه جمعیت سالخورده که به مراقبت طولانی‌مدت نیاز دارند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
این مطالعه شامل ۴۱۲ سالمندی بود که وارد خانه‌های مراقبت می‌شدند و بیش از نیمی از آنان سطح ویتامین B۱۲ پایین و ۱۴ درصد کمبود این ویتامین را داشتند.
کایلن پیسترر، نویسنده اول این مطالعه گفت: افراد سالخورده با گذراندن زمان در خانه‌های مراقبت طولانی‌مدت، اغلب افسردگی و تنهایی را تجربه می‌کنند به همین دلیل است که ما باید تمام تلاش خود را برای افزایش کیفیت زندگی و کیفیت مراقبت در این شرایط انجام دهیم.
غربالگری کمبود ویتامین B۱۲ اولین گام برای هدف قرار دادن درمان B۱۲ برای کسانی است که ممکن است بیشترین سود را کسب کنند.
سطح ویتامین B۱۲ را می‌توان از طریق مکمل یا با خوردن غذاهایی مانند لبنیات، جگر، ماهی قزل آلا و تخم مرغ افزایش داد.


افسردگی ویتامین B12 دسته : بیماری

افسرده اید؟ شاید کمبود ویتامین B12 دارید!
3.5 (2)


خوب و جامع

1402/08/24 5 · Reply


خیلی خوب بود

1402/08/24 2 · Reply

طرح زندگی خوب

درباره ما

طرح زندگی خوب، پرتال جامعی است که در اکثر حوزه های مرتبط با کیفیت زندگی، به ارائه خدمات آنلاین و تولید محتوی می پردازد. هدف این سامانه، ایجاد فرصت های بهبود در کیفیت زندگی فارسی زبانان بویژه ایرانیان عزیز می باشد.

عضویت در خبرنامه
عضویت

کلیه حقوق وبسایت glp.ir متعلق به تیم طرح زندگی خوب است.