قیمت (دلار)تفییرعنوان
26760.35-3.00%Bitcoin BTC
1853.84-1.98%Ethereum ETH
1.000.01%Tether USDT
304.30-2.00%BNB BNB
1.000.01%USD Coin USDC

ویتامین E را چگونه و چقدر مصرف کنیم؟


مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 4 ثانیه
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 4 ثانیه
بهداشت نیوز نوشت: ویتامین ای (E) یکی از ویتامین‌های محلول در چربی است.
ویتامین E را چگونه و چقدر مصرف کنیم؟
این ویتامین خاصیت آنتی‌اکسیدانی داشته و از بافت‌های بدن در مقابل اثرات مخرب رادیکال‌های آزاد برخی از ترکیب‌های شیمیایی محافظت می‌کند. ویتامین E به عنوان یک آنتی‌اکسیدان محافظت‌کننده با اکسید شدن کلسترول که ماده‌ای طبیعی است که توسط کبد تولید می‌شود و برای عملکرد مناسب سلول‌ها، اعصاب و هورمون‌ها در بدن ضروری است مبارزه می‌کند. بهترین زمان مصرف ویتامین E یکی از رایج‌ترین سوالات این است که

ویتامین ای را چگونه مصرف کنیم؟

همانطور که در ابتدا توضیح داده شد، ویتامین‌ها به دو دسته محلول در آب و محلول در چربی تقسیم می‌شوند. ویتامین‌های محلول در چربی که این ویتامین نیز شامل آن است، برای جذب به چربی نیاز دارند، بنابراین بهترین زمان مصرف این ویتامینکه بیشتر به صورت قرص ویتامین E ۴۰۰ تهیه می‌شود، همراه با وعده‌های غذایی است که حاوی چربی باشند، خصوصا پس شام. میزان مصرف ویتامین E مقدار مصرف این ویتامین به تشخیص پزشک بستگی دارد، بنابراین سعی کنید اقدام به مصرف خودسرانه نکنید، اما به طور معمول مقدار مصرف توصیه شده روزانه ویتامین E برای بزرگسالان ۱۵ میلی گرم است و توصیه می‌شود سعی کنید بیشتر از منابع غذایی آن را دریافت کنید. میزان ویتامین E مورد نیاز در سنین مختلف کودکان ۱ تا ۳ سال: ۶ میلی‌گرم روزانه ۲ تا ۸ سال: ۷ میلی‌گرم روزانه ۹ تا ۱۳ سال: ۱۱ میلی‌گرم روزانه زنان ۱۴ سال و بالاتر: ۱۵ میلی‌گرم روزانه بارداری: ۱۵ میلی‌گرم روزانه شیردهی: ۱۹ میلی‌گرم روزانه مردان ۱۴ سال و بالاتر: ۱۵ میلی‌گرم روزانه.


ویتامین E دسته : دارو

ویتامین E را چگونه و چقدر مصرف کنیم؟
4.5 (2)


درود و سپاس بیکران. دمتون گرم

1402/03/04 5 · Reply


موضوع جالبی بود

1402/03/04 4 · Reply

طرح زندگی خوب

درباره ما

طرح زندگی خوب، پرتال جامعی است که در اکثر حوزه های مرتبط با کیفیت زندگی، به ارائه خدمات آنلاین و تولید محتوی می پردازد. هدف این سامانه، ایجاد فرصت های بهبود در کیفیت زندگی فارسی زبانان بویژه ایرانیان عزیز می باشد.

عضویت در خبرنامه
عضویت

کلیه حقوق وبسایت glp.ir متعلق به تیم طرح زندگی خوب است.