قیمت (دلار)تفییرعنوان
27131.890.89%Bitcoin BTC
1899.391.37%Ethereum ETH
1.000.02%Tether USDT
306.20-0.06%BNB BNB
1.000.00%USD Coin USDC

مادران رانت خوار مسئله ای شده اند!


مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 3 ثانیه
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 3 ثانیه
به گفته مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو، از سوم تا ١٠ خردادماه، سامانه تخصیص یکپارچه خودروها برای ثبت پنج درخواست متقاضیان خرید خودرو فعال خواهد شد.
مادران رانت خوار مسئله ای شده اند!
مهدی تقدسی نیز افزود که شروطی که برای مادران متقاضی شرکت در طرح‌های فروش یکپارچه وجود دارد، شامل مواردی مانند احراز داشتن دو فرزند و بیشتر (مشروط بر اینکه فرزند دوم به بعد آنها از ۱۹ آبان‌ ماه ۱۴۰۱ به بعد متولد شده باشد) می‌شود. او افزود که شروطی مانند داشتن گواهینامه و ۱۸ سال و پلاک انتظامی در طرح‌های فروش یکپارچه مدنظر نیست و اعمال نمی‌شود حالی که در طرح‌هایی که خودروسازان با روش قرعه‌ کشی اجرا می‌کردند، ملاک نبود و اعمال نمی‌شد. همچنین، در مرحله نخست فروش‌های یکپارچه، این شروط مدنظر نبوده است.
او افزود که شروط حداقل ۱۸ سال و داشتن گواهینامه برای مادران دارای دو فرزند و بیشتر، حذف شده است. این در حالی است که طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، خودروسازان بای ۵۰ درصد از ظرفیت فروش خود را به این دسته از متقاضیان اختصاص دهند. این موضوع همواره مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان قرار گرفته و خودروسازان و وزارت صمت نیز تلویحا عدم رضایت خود از آن را اعلام کرده‌اند. آنها معتقدند که طرح موردنظر، رانتی بزرگ را ایجاد کرده و از طرفی، معلوم نیست همه مادرانی که در آن شرکت می‌کنند، مصرف‌کننده واقعی باشند. همچنین، پیش‌تر نیز مشخص شده بود که برخی دلالان و واسطه‌گران، اقدام به اجاره کارت ملی مادران کرده و با پرداخت پولی به آنها، صاحب امتیاز (رانت) موجود می‌شوند. منبع دنیای اقتصاد


طرح جوانی جمعیت طرح مادران دسته : خودرو

مادران رانت خوار مسئله ای شده اند!
5.0 (2)


میشه مطلب کاملتری بذارید. ممنون میشم

1402/03/03 5 · Reply


خیلی خوب بود. استفاده زیادی کردم

1402/03/03 5 · Reply

طرح زندگی خوب

درباره ما

طرح زندگی خوب، پرتال جامعی است که در اکثر حوزه های مرتبط با کیفیت زندگی، به ارائه خدمات آنلاین و تولید محتوی می پردازد. هدف این سامانه، ایجاد فرصت های بهبود در کیفیت زندگی فارسی زبانان بویژه ایرانیان عزیز می باشد.

عضویت در خبرنامه
عضویت

کلیه حقوق وبسایت glp.ir متعلق به تیم طرح زندگی خوب است.