قیمت (دلار)تفییرعنوان

ایران خودرو و سایپا از عرضه در بورس کالا منع شدند


مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 5 ثانیه
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 5 ثانیه
شورای رقابت که به تازگی به فرایند قیمت گذاری خودرو ها بازگشته، در اقدامی قابل تقدیر نامه ای به رئیس سازمان بورس ارسال کرده که براساس آن عرضه تمام خودرو های ایران خودرو و سایپا به جز هایما و تارا در بورس ممنوع اعلام شده اند و در انحصار شورای رقابت هستند.
ایران خودرو و سایپا از عرضه در بورس کالا منع شدند
در واقع با توجه به این نامه، خودرو های دنا، پژو 207 و شاهین که تاکنون در بورس عرضه می شدند در لیست ممنوعه قرار گرفته اند. در این نامه آمده است:پیرو عرضه برخی خودروها در بورس کالا به اطلاع میرساند مدت مصوبه شصت و سومین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مورخ 28 / 7 / 1400 در خصوص تنظیم بازار خودرو یکسال بوده است. بدیهی است با انقضاء این مدت، مصوبات قبلی شورای رقابت در این زمینه به خودی خود مبنای عمل بوده و باید اجرایی می شده است. بر این اساس مطابق مصوبات ،420 442، 462 و 468 بازار خودروهای انحصاری شامل کلیه خودروهای سواری دو شرکت ایران خودرو و سایپا به جز دو خودروی هایما و تارا میباشد و عرضه آنها باید طبق روال پیشین و مطابق با مصوبات 414 و 420 صورت گیرد قیمت این خودروها نیز باید براساس مصوبات 148 و 442 طبق فرمول Price Cap محاسبه گردد. فلذا عرضه خودروهای خانواده دنا پژو 207 و شاهین در بورس کالا مجاز نمی باشد. شایان ذکر است شورای رقابت با تشکیل کارگروه تخصصی خودرو موضوع بازبینی دستورالعمل‌های بازار خودرو را در دستور کار قرار داده است و در صورت تصویب مصوبه جدید در این ،زمینه جهت اجرا ابلاغ خواهد شد.


بورس کالا عرضه خودرو دسته : حمل و نقل

ایران خودرو و سایپا از عرضه در بورس کالا منع شدند
5.0 (2)


خسته نباشید میگم =)

1402/01/08 5 · Reply


ممنون از شما، ادمین عزیز

1402/01/08 5 · Replyطرح زندگی خوب

درباره ما

طرح زندگی خوب، پرتال جامعی است که در اکثر حوزه های مرتبط با کیفیت زندگی، به ارائه خدمات آنلاین و تولید محتوی می پردازد. هدف این سامانه، ایجاد فرصت های بهبود در کیفیت زندگی فارسی زبانان بویژه ایرانیان عزیز می باشد.

عضویت در خبرنامه
عضویت

کلیه حقوق وبسایت glp.ir متعلق به تیم طرح زندگی خوب است.