فیلم هناس در مورد کدام شخصیت معاصر است؟


مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 7 ثانیه
مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 7 ثانیه
این فیلم که به صورت رسمی، یک اثر بیوگرافی معرفی شده، ماجرایی را از زندگی شهره پیرانی همسر شهید داریوش رضایی‌نژاد در ماه‌های پیش از ترور همسرش روایت می‌کند.
شهید داریوش رضایی‌نژاد اول مرداد ماه ۱۳۹۰ توسط سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) در داخل خودروی خود ترور شد و به شهادت رسید. شهره پیرانی همسر او نیز در این ترور مجروح شد. آرمیتا دختر کوچک این شهید در روز حادثه، در داخل خودرو حضور داشت.
بهروز شعیبی که پیشتر نقش شهید مجید شریف‌واقفی را در فیلم «سیانور» به کارگردانی خودش بازی کرده بود، در فیلم «هناس» در نقش شهید داریوش رضایی‌نژاد جلوی دوربین رفته است.


«هناس» با نام پیشین «صورت فلکی»، به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه و محصول سازمان سینمایی حوزه هنری است که در چهلمین جشنواره فیلم فجر رونمایی شد. در سال ۱۴۰۰ این فیلم به کارگردانی حسین دارابی ساخته شد که در این فیلم تلاش شده تا ماجرای ترور رضایی‌نژاد از دید همسرش، شهره پیرانی روایت گردد. شاهد داستان زنی است که تلاش دارد به هر نحوی زندگی خود و خانواده‌اش را حفظ کرده و آن را از خطرات و آشوب‌های پیرامون کاری همسرش دور سازد.
داریوش رضایی‌نژاد (۲۹ بهمن ۱۳۵۵ – ۱ مرداد ۱۳۹۰) دانشجوی دکترای مهندسی برق از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی بود که در مقابل منزلش کشته شد. حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات ایران، گفت که او «در پروژه‌های هسته‌ای فعال نبوده‌است و ربطی به موضوع هسته‌ای ندارد.» اما خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی به نقل از یک مقام خارجی و یک بازرس هسته‌ای پیشین سازمان ملل، نوشت تحقیق رضایی‌نژاد دربارهٔ سوئیچ‌های ولتاژ بالا بوده که قطعه مهمی در ساخت کلاهک‌های هسته‌ای در سلاح اتمی محسوب می‌شود.

فیلم هناس بهروز شعیبی مریلا زارعی داریوش رضایی‌نژاد داریوش رضایی نژاد : سینما
فیلم هناس در مورد کدام شخصیت معاصر است؟
3.5 (2)


فوق العاده اید

1402/03/02 5 · Reply


زنده باشید ایشالله

1402/03/02 2 · Reply

طرح زندگی خوب

درباره ما

طرح زندگی خوب، پرتال جامعی است که در اکثر حوزه های مرتبط با کیفیت زندگی، به ارائه خدمات آنلاین و تولید محتوی می پردازد. هدف این سامانه، ایجاد فرصت های بهبود در کیفیت زندگی فارسی زبانان بویژه ایرانیان عزیز می باشد.

عضویت در خبرنامه
عضویت

کلیه حقوق وبسایت glp.ir متعلق به تیم طرح زندگی خوب است.