خانواده‌ی اینگلز و سریال به یادماندنی خانه کوچک

۲ از ۴ : یک سریال تمام عیاربی پروایی کارگردان باعث می‌شود که مخاطب به جای فکر کردن به این موضوعات و سطح مقدم اتفاقات خوب و بدی که برای این خانواده و اهالی دهکده‌ای که در آن زندگی می‌کنند، به مفاهیم بلندی که در پس آن‌ها گنجانده شده است فکر کند.
داستان، سرشار از فداکاری، گذشت، محبت و انسان دوستی است. و این موضوع آن قدری که لازم بوده در بطن سریال جای داده شده است. به همین سبب، یکی از اتفاقات خوش‌آیند این روزهای تلویزیون ایران، پخش همین سریال است.


در مقایسه با فاجعه‌های کره‌ای، خانمان‌سوزهای ترکیه‌ای، آبکی‌های ایرانی مثل کیمیا، پروپاگانداهای واضحی مثل معمای شاه و فیلمفارسی‌های کش‌داری مثل پشت بام تهران، اگر وقتی به یک سریال استاندارد آمریکایی که می‌تواند به خوبی احساسات شما را برانگیزد و مفاهیم اخلاقی و خانوادگی را منتقل کند اختصاص دهید، مطمئنا ضرر نکرده‌اید.
اگر امروز می‌بینم که پدرم چقدر به آقای اینگلز شبیه است و حتا سعی کرده در روزگار جوانی، از خودگذشتگی و فداکاری کند، و حتا شغل خود را هم مانند آن‌چه در ناخودآگاهش از شخصیت‌ آقای اینگلز و شخصیت‌های مشابه وجود داشته انتخاب کند، تعجب نمی‌کنم، چراکه می‌دانم چنین محصولات فرهنگی و رسانه‌ای زبده‌ای در سالیان تاثیر پذیری این نسل منتشر می‌شده‌ و مخاطبین آن زمان بدون شک تحت تاثیر آن محصولات زندگی می‌کنند.


دسته : 3.5/5.00


۲ از ۴
< بعدی قبلی >


کلیه حقوق وبسایت glp.ir متعلق به تیم طرح زندگی خوب است.