نکات ده گانه قبل از اپلای دکتری

ممکن است در اواخر دوره‌ی کارشناسی ارشد باشید، یا حتی چند سالی از آخرین روزهای تحصیلی شما گذشته باشد و دوباره به فکر ادامه تحصیل افتاده باشید. در این حین، فکر ادامه تحصیل و اپلای دکتری برای دانشگاه‌های بین‌المللی چندان دور از ذهن نیست. اگر چنین قصدی دارید، پس احتمالاً نصیحت‌های متعددی از هزاران دانشجوی مختلف، اساتید، دوستان و اینترنت بدست آورده‌اید.
مقطع تحصیلی دکتری یا phD دوره‌ی بسیار مهمی است که اگر قبل از اپلای دکتری به‌خوبی تحقیق کرده باشید، می‌توانید فرایند آن را بسیار ساده‌تر کنید. زمانی که امروز برای این کار صرف می‌کنید، تأثیر بزرگی در مسیر آینده‌ی شما به جا می‌گذارد. در این مقاله می‌خواهیم 10 نکته مهم که باید پیش از اپلای دکترا بدانید را به شما معرفی کنیم.
گاهی واقعاً دشوار است که بفهمیم کدام حرف و نصیحت بهتر است و چه مسیری را باید انتخاب کنیم. درواقع، پروسه‌ای که قبل از اپلای دکتری می‌گذرانیم بسیار استرس‌زا و از طرفی هیجان‌انگیز است. به همین دلیل، تصمیم گرفتیم چند نکته‌ی کلیدی قبل از اپلای دکترا را برای شما تهیه کنیم تا بلکه تصمیم‌گیری راحت‌تری داشته باشید.

۱ از ۱۱ : زمان‌بندی و آماده‌سازی مدارک!


معمولاً آخرین‌مهلت برای اپلای دکتری تا اواخر پاییز است. البته برخی دانشگاه‌ها تا بهار هم درخواست‌های تحصیلی را قبول می‌کنند، ولی بهتر است اگر واقعاً قصد ادامه تحصیل دارید زمان را تلف نکنید. 
اولین موضوع اینکه، انواع دکترای مختلفی وجود دارد. پس حتماً در این مورد تحقیق کنید و ببینید چه نوع دکترایی مناسب شماست. برنامه‌های مختلفی هم وجود دارند که با شرکت حضوری یا آنلاین در آن‌ها، می‌توانید اطلاعات مربوط به هر دوره را بدست آورید. بعد از کمی تحقیق، متوجه خواهید شد که چه نوع دوره‌ی دکترایی برای شما مناسب است و می‌توانید برای آن اپلای کنید.
به‌طور عمومی، دانشگاه‌های بین‌المللی برای پذیرش دانشجویان به یک سری مدارک نیاز دارند، که البته این مدارک با توجه به هر دانشگاه می‌تواند کمی متفاوت باشد. مدرک زبان، ترجمه مدارک تحصیلی گذشته و همچنین ریزنمرات، توصیه‌نامه، انگیزه‌نامه یا SOP، رزومه، پروپوزال تحقیقی و لیست مقالات چاپ شده همگی جزو مدارک مهم برای اپلای دکتری هستند.


دسته : 4/5.00

۱ از ۱۱
< بعدی


کلیه حقوق وبسایت glp.ir متعلق به تیم طرح زندگی خوب است.